piatok 31. marca 2017

Tkaný koláč na slano


Tomuto farebnému zeleninkovému koberčeku som jednonucho neodolala a musela som si ho sama vyskúšať. Nie je to nič komplikované, práve naopak, celkom sa zabavíte pri jeho pečení. Určite vyskúšajte u Vás doma. 

Potrebujeme:

  • 2 balenia lístkového cesta (2 x 275 g)
  • 3 veľké papriky - zelená, červená, žltá
  • 200 g šunky
  • 200 g mozzarella alebo syr na strúhanie
  • čerstvé špenátové listy
  • soľ a korenie
  • 1 vajce
Jedno cesto rozvaľkané uložím na plech aj s papierom na pečenie. Orežeme dva 1cm pásiky z kratšej strany a odložíme ich bokom. Cesto potrieme vyšľahaným vajíčkom. Do stredu, asi 1,5 cm od okraja, naukladáme plátky šunky, špenát, strúhaný syr alebo mozzarellu, soľ a obľúbené korenie.
Papriky očistíme a nakrájame na pásiky.

Druhé cesto si rozprestrieme a pozdĺžne ho nakrájame na pásiky, asi 1,5 cm hrubé. Jedným odloženým pásikom prekryjeme a spojíme konce (obr.1), a môžeme začať "tkať."
Každý prvý pásik cesta preložíme doľava (obr.2), zvislo naukladáme červenú papriku (obr.3) a pásiky preložíme naspäť doprava (obr.4). 
V ďalšom kroku preložíme doľava každý druhý pásik, naukladáme žltú papriku (obr.5), a pásiky preložíme zas do prava (obr.6).
Znovu preložíme doľava každý prvý pásik, uložíme zelenú papriku (obr.7) a pásiky dáme zas namiesto (obr.8). 
Takto pokračujeme, striedame farby papriky až prídeme na koniec cesta. Konce prekryjeme druhým odloženým pásikom cesta. 
Náš "koberček" opatrne prenesieme na cesto so surovinami, okraje spojíme, a celú plochu potrieme vajíčkom. Pečieme vo vyhriatej rúre na 200 stupňov asi 30 minút kým nie sú okraje zlatisté.
Necháme chvíľu chladnúť a nakrájame na štvorčeky. Dobrú chuť!

 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára